sprawy spadkowe u notariusza

Mimo iż zawód radcy prawnego jest powszechnie znany, nie każdy zdaje sobie sprawę z kompetencji, jakie posiadają radcowie prawni, oraz zakresu usług, jakie świadczą. Obecnie radca prawny różni się od adwokata tylko dwiema zasadniczymi kwestiami. Główną różnicą jest prawo karne. Tylko adwokat może czynnie uczestniczyć w sprawach karnych, jako obrońca, radca natomiast może reprezentować swojego klienta. Druga sprawa to rodzaj zatrudnienia. Tylko radcy prawni mogą być zatrudnieni w niezależnej firmie na umowę o pracę. Początkowo zawód radcy prawnego zakładał obsługę przedsiębiorstw i przewidywał jedynie zatrudnienie przez przedsiębiorstwo. Obecnie radca prawny to wolny zawód, dlatego bez problemu trafimy do kancelarii rady prawnego, który może pomóc w niemal każdym prawnym problemie

Z czym do radcy prawnego?

Radcowie prawni mogą występować w sądzie w sprawach z zakresu niemal wszystkich kodeksów (wyłączając kodeks karny). Mogą udzielać porad prawnych, opracowywać projekty aktów prawnych, sporządzać opinie prawne. Radca prawny może nam pomóc zatem w przypadku sprawy rozwodowej, spraw podziału majątku, ustalania opieki nad dziećmi, ustanowienia alimentów, ponadto radcowie prawni prowadzą sprawy spadkowe, sprawy o odszkodowania, a także sprawy roszczeń wobec pracodawcy. Warto wiedzieć, że w przypadku problemów prawnych nie musimy szukać pomocy tylko wśród prawników, gdyż radca prawny z powodzeniem może się nimi zająć. Jedynie w przypadku procesów karnych będziemy musieli poszukać sprawdzonego adwokata, jednak i ta kwestia może niebawem ulec zmianie, gdyż w całej Europie radcowie prawni posiadają takie same prawa jak adwokaci.

kancelaria radcy prawnego

Gdzie we Wrocławiu znaleźć pomoc prawną?

Szukając dobrego prawnika, adwokata czy radcy prawego warto zaczerpnąć opinii znajomych oraz osób zaufanych. Nie każda kancelaria specjalizuje się w każdym rodzaju spraw i nie każda posiada odpowiednich specjalistów, którzy skutecznie rozwiązują trudne i zawikłane sprawy z różnych kodeksów. Kancelaria Radcy Prawnego Wioletta Hawrylak to przykład jak wiele możliwości posiadają radcowie prawni. Sprawy spadkowe, alimentacyjne, rozwodowe, czy gospodarcze to chleb powszedni młodego, ambitnego i niezwykle energicznego zespołu kancelarii.