laptopy poleasingowe

Wielu jest zwolenników opinii, że zakup używanego laptopa oznacza nabycie dobrego sprzętu w atrakcyjnej cenie. Wyjaśniamy, czy rzeczywiście jest to opłacalne oraz jak wygląda stosunek ceny do jakości poleasingowych laptopów biznesowych czy też przeznaczonych do użytku domowego.

Cena laptopa po leasingu

W tym miejscu warto wyjaśnić, czym tak naprawdę są laptopy poleasingowe. Mowa tu o urządzeniach wypożyczanych przez klienta instytucjonalnego, który po zakończeniu umowy nie zdecydował się na ich wykupienie. W takiej sytuacji sprzęt trafia do sprzedaży w mocno obniżonej cenie. O ile jest ona niższa? To zależy od rozmaitych czynników, takich jak stan techniczny komputera, ewentualne awarie, które wystąpiły w czasie użytkowania, marka urządzenia, czy wreszcie jego wiek. Niemniej jednak, w cenie do 2000 zł bez trudu znaleźć można dobrze zachowane komputery z procesorami Intel Core i7, a za 1200-1500 zł dostaniemy laptop wyposażony w Intel Core i5 pierwszej generacji. Ceny urządzeń poleasingowych przeważnie są co najmniej o połowę tańsze od produktów ze sklepu, jednak zdarzają się okazje typu 3–4-letni laptop za 20% ceny początkowej.

laptopy poleasingowe

Jakość laptopów poleasingowych

Niska cena urządzenia przestaje być jakimkolwiek argumentem, jeżeli jest to sprzęt niskiej jakości, który nie spełnia wymagań klientów. Jak pod tym względem wypadają laptopy poleasingowe? Nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż na rynku znajdziemy zarówno zadbane, najwyższej klasy laptopy, zdolne do pracy na najwyższych obrotach przez co najmniej kilka kolejnych lat, jak i sprzęt, który od początku sprawia problemy, a po kilku miesiącach nadaje się tylko do wyrzucenia. Dlatego też decydując się na zakup laptopa po leasingu, warto dokładnie  rozeznać się w kwestii renomy sprzedawcy, jak i stanu konkretnego modelu. Jeśli dany sklep ze sprzętem poleasingowym ma dobrą opinię, nie oszukuje klientów, a upatrzony komputer oznaczony jest klasą A, oznaczającą minimalne ślady użytkowania, zakup laptopa po leasingu to zwykle bardzo dobry pomysł, zapewniający znaczną oszczędność.