płatność mobilna

Banki prześcigają się w rozwiązaniach, aplikacjach i coraz to nowszych metodach płatności. A wszystko to po to, by jak najbardziej zadowolić swoich klientów. Dziś wielu z nas robi zakupy przez internet, przez co też wymagamy, by banki oferowały nam nowe metody płatności, które zapewnią nam bezpieczeństwo transakcji zawieranych na odległość. Jednym z ostatnich udogodnień i innowacyjnych rozwiązań jest tzw. płatność Blik.

Nowe metody płatności – BLIK

Blik to nowa metoda płatności, która ma szczególne zastosowanie, kiedy robimy zakupy w internecie. Metoda BLIK to inaczej polski system płatności mobilnych, który został wprowadzony do powszechnego użytku z inicjatywy kilku banków. Blik powstał na bazie płatności mobilnych określanych jako IKO. Początkowo usługa ta dostępna była tylko w banku PKO.

płatność blik

Bezpieczeństwo transakcji dzięki BLIK

Usługa BLIK, a dokładniej metoda płatności, to w praktyce sześciocyfrowy kod, który wyświetlany jest przez aplikację mobilną banku. Kod ten może służyć do zaakceptowania transakcji lub wypłaty z bankomatu i działa dokładnie tak, jakbyśmy płacili kartą. Takie rozwiązanie daje nam dużą swobodę działania, zapewniając tym samym należyte bezpieczeństwo. By korzystać z metody płatności BLik nie potrzebujemy osobnej aplikacji, ponieważ system ten został zintegrowany z aplikacjami mobilnymi wielu banków. A jeżeli nawet jeszcze jakiś bank nie wprowadził płatności BLIK, to zapewne za chwile będzie już ona dostępna. Wszystko przez to, że ostatnio metoda ta zrewolucjonizowała bankowość mobilną.