odzież sdla lekarzy i pielęgniarek

Personel medyczny oraz lekarze stanowią bardzo ważną grupę naszego społeczeństwa, codziennie ratują ludzkie życie niejednokrotnie narażając własne. Odpowiednia odzież dla lekarzy i pielęgniarek stanowi tutaj o kluczowych aspektach takich jak ochrona i bezpieczeństwo załogi. Producenci odzieży medycznej dokładają wszelkich starań aby coraz nowsze modele odzieży medycznej spełniały restrykcyjne normy ochrony zdrowia, zachowania higieny ale również podążały za aktualną modą, były dopasowane do stanowiska pracy, a przede wszystkim były wygodne podczas wykonywania pracy, zabiegów i całonocnych dyżurów.

Jak powstaje odzież medyczna?

Proces powstawania odzieży medycznej rozpoczyna się w chwili rozpoczęcia prac nad projektem graficznym przyszłego wyglądu odzieży dla lekarzy i pielęgniarek. W swoich działaniach projektanci uwzględniają wygodę noszenia która jest zróżnicowana na poszczególnych stanowiskach – pediatra będzie miał inny strój ochronny niż lekarz pracujący w laboratorium – niejednokrotnie przy bakteriach i wirusach. Na etapie projektu również wybieramy kolorystykę i materiały z których będzie wykonany strój medyczny. Kolorystyka jest zazwyczaj określona wcześniej – zgodna z regulaminem lub zasadami przyjętymi w danej placówce. W przypadku materiałów stosuje się 4 ich rodzaje:

  1. Bawełnę,
  2. Poliester,
  3. Sztuczny jedwab,
  4. Spandex,

Po wykonaniu projektu i wyborze koloru oraz materiału odzież zostaje szyta w szwalniach w których zachowane są najwyższe zasady sterylności, następnie przekazywana do magazynów i transportowana do miejsca przeznaczenia również w sterylnych warunkach.

Odzież dla lekarzy i pielęgniarek bardzo często jest niedoceniana, ale dzięki niej lekarze i pielęgniarki mogą wykonywać codzienne obowiązki w odpowiednim stroju bez obaw o pobrudzenie czy zniszczenie własnej odzieży oraz z ochroną dla swojego życia i zdrowia.