Zastosowanie pneumatyki w warsztacie

Trudno wyobrazić sobie warsztat, bez nowoczesnych systemów pneumatyki przemysłowej. W podobny sposób trudno sobie wyobrazić miejsce, w którym systemy te znalazłyby szersze zastosowanie. Poniżej kilka przykładów instalacji tego typu, które można spotkać w praktycznie każdym warsztacie.

Pneumatyka warsztatowa – przykłady, opisy, charakterystyka

  • Siłowniki – to grupa urządzeń, w których warsztatowa pneumatyka znajduje najszersze zastosowanie. Ciśnienie powietrza powoduje ich ruch, wywołany oddziaływaniem siły o kierunku zgodnym z osią siłownika.
  • Zawory – to elementy sterowe, które wykorzystywane są do zmiany kierunku przepływu powietrza a co za tym idzie – do realizacji zadań z zakresu automatyki ciśnieniowej.
  • Manometry – to elementy pomiarowe, których zadaniem jest kontrola ciśnienia panującego w układzie i – ewentualne – sterowanie systemami awaryjnymi.
  • Złącza – to wysokiej jakości połączenia, gwarantujące szczelność obwodów ciśnieniowych. Mają często postać szybkozłączek, lub złączek wtykanych i wkręcanych.
Zastosowanie pneumatyki w warsztacie
  • Przewody – to elementy transmisyjne, których zadaniem jest bezstratne przesyłanie powietrza w obwodzie. Przewody mogą mieć postać rur, bądź też elastycznych rurek dla instalacji o mniejszym ciśnieniu roboczym.
  • Sprężarki – wyróżniamy trzy rodzaje tych urządzeń, to jest sprężarki tłokowe, śrubowe i spiralne. Ich rolą jest podniesienie ciśnienia w obwodzie, zgodnie z zadaniami stawianymi przed daną instalacją.

Podsumowując, pneumatyka w warsztacie niejedno ma imię. I właśnie dlatego warto w nią inwestować. Więcej informacji można uzyskać na stronie pneumatyka-warszawa.pl