czujniki dymu

Tlenek węgla to tzw. cichy morderca. Jest niezwykle niebezpieczny i może prowadzić do zgonu. Najczęstszą przyczyną zatrucia tlenkiem węgla jest niesprawna instalacja kominowa. Dlatego zawsze konieczne jest jest regularne sprawdzanie. Poza tym w domu zainstalowany powinien być odpowiedni detektor dymu i czadu.

Zadbać o bezpieczeństwo

Jednym sposobem na to, aby mieć pewność, że w domu nie występuje niebezpieczeństwo zatrucia tleniem węgla jest zainstalowanie profesjonalnego czujnika. Czujnik dymu i czadu w sposób zdecydowany podnosi bezpieczeństwo wszystkich domowników. Jedno zadaniem jest wykrywanie gazu, którego wdychanie, np. podczas snu, może prowadzić do bardzo dużego uszczerbku na zdrowi, a nawet do zgonu.

Zasada działania czujnika

Detektor dymu i czadu działa bardzo prosto. Czujnik cały czas analizuje stężenie gazu w pomieszczeniu. W momencie kiedy stężenie gazu przekroczy minimalną dopuszczalną normę czujnik uruchamia alarm dźwiękowy. Alarm jest na tyle słyszalny, że bez problemu wybudzi w nocy domowników ze snu. Warto podkreślić, że wykrywanie gazu za pomocą takiego czujnika jest 100 procentowe.

czujnik dymu

Jaki czujnik?

Jak wspomniano, wykrywalność gazu jest 100 procentowa. Oczywiście dzieje się tak pod warunkiem, że sam czujnik jest sprawy. Dlatego zawsze należy kupować czujnik czadu z atestem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupione urządzenie jest przetestowane i profesjonalne. Nie można pod tym kątem oszczędzać. Profesjonalny czujnik czadu z atestem może bowiem uratować nam życie.