Trawnik piękny przez cały rok

Chciałbyś cieszyć się pięknym trawnikiem przez cały rok, ale nie masz czasu, by o niego dbać? W takim razie powinieneś rozważyć założenie sztucznej trawy zamiast naturalnej murawy. Dlaczego to dobry pomysł? Co zrobić, by ogród i taras świetnie wyglądały niezależnie od pory roku? Czy sztuczna trawa rzeczywiście jest dobrą alternatywą?

Zdecydowanie dobry wybór!

Sztuczna trawa jest produkowana już od lat 60. Początkowo była stosowana na boiskach sportowych, ale nie przypadła do gustu jej użytkownikom. Była twarda i mało wytrzymała. Nie zaprzestano jednak prac nad nią i opracowano technologie, które obecnie pozwalają na produkcję sztucznej trawy trzeciej generacji. Jest miękka w dotyku, bardzo wytrzymała i łatwa w montażu. Dzięki temu, że włókna polietylenowe, polipropylenowe lub nylonowe umieszczono na elastycznym podkładzie, to po trawniki ułożonym ze sztucznej murawy można wygodnie chodzić i się bawić. Stąd też stosuje się ją od dawna nie tylko na sportowych boiskach, ale także placach zabaw, w parkach, ogrodach, a nawet na balkonach i tarasach.

Mało wysiłku, a efekt wspaniały

Sztuczna trawa ogrodowa nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Dzięki temu, że jest bardzo wytrzymała i odporna na działanie warunków atmosferycznych, to może przez długi czas prezentować się doskonale. Nie ma powodu, by chować ją pod dach na zimę czy osłaniać przed deszczem. Odporność na promieniowanie ultrafioletowe chroni ją też przed działaniem silnego nasłonecznienia, które mogłoby powodować blaknięcie źdźbeł. Sztuczna trawa do ogrodu nie wymaga nawożenia, podlewania czy koszenia. Nie trzeba przejmować się jej wertykulacją czy też odchwaszczaniem. Oczywiście założenie trawnika z takiej trawy jest też bardzo szybkie. Nie ma przecież powodu, by czekać aż urośnie a darń się wzmocni. Od razu po zakończeniu pracy można po trawie chodzić i cieszyć się jej wspaniałym wyglądem. Dzięki niskim kosztom utrzymania i niewielkim nakładom pracy, jaką trzeba włożyć w utrzymanie jej w świetnym stanie, sztuczna trawa może być doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy chcą mieć piękny trawnik przez cały rok, ale niekoniecznie chcą wkładać w to dużo pracy i pieniędzy. Rozwój technologii sprawił, że teraz to możliwe, więc warto korzystać z jego osiągnięć.

Trawnik zielony przez cały rok

Naturalna murawa jak każda roślina ma swój okres wegetacyjny. To oznacza, że wiosną i latem intensywnie rośnie i trzeba często ją przycinać, natomiast jesienią i zimą może tracić kolor i wyglądać nieatrakcyjnie ze względu na stan uśpienia. Na skutek suszy mogą pojawiać się w murawie wyraźne ubytki lub suche źdźbła. Zbyt mała ilość wody sprawi, że trawa będzie jasna. Zbyt duża może także jej zaszkodzić. Do tego dochodzą też chwasty, które łatwo się rozprzestrzeniają, a zdecydowanie trudniej jest się ich pozbyć. To brzmi jak udręka. Stąd też sztuczna trawa do ogrodu może być doskonałym wyborem. Będzie soczyście zielona przez cały rok, a Ty nie będziesz kłopotać się jej podlewaniem. Jeżeli zależy Ci na estetyce otoczenia, to na pewno będzie dobry wybór.