długopisy metalowe z nadrukiem

Każdej firmie, niezależnie od branży, zależy na skutecznej reklamie, która przyciągnie dodatkowych klientów i zapewni zwiększenie zysków. Oczywiście istnieje bardzo wiele metod promocji własnych produktów oraz usług. Do bardzo popularnych form promowania działalności firmowej zalicza się między innymi promocja poprzez długopisy z nadrukiem.

Wiele małych i dużych przedsiębiorstw inwestuje w tanie długopisy, mające promować firmę. Stanowią one niedrogą i często bardzo skuteczną formę reklamy. Długopisy z nadrukiem mogą być rozdawane klientom podczas ich wizyt w firmie lub podczas różnych imprez, promocji, targów czy też pokazów. Im wyższa jakość takiego długopisu, tym lepiej postrzegana będzie reklamowana marka.

długopisy wyborcze

Różne rodzaje długopisów z nadrukiem

Na rynku działa wiele firm oferujących długopisy posiadające rozmaite nadruki reklamowe. Osoby dysponujące takimi długopisami zapewniają firmie dodatkową reklamę, za każdym razem, gdy publicznie korzystają z materiałów piśmienniczych. Warto pamiętać, aby obdarowywać potencjalnych lub stałych klientów wysokiej jakości długopisami reklamowymi wykonanymi z odpowiednich materiałów. Istnieje kilka opcji do wyboru:

  • Długopisy metalowe z nadrukiem – charakteryzują się elegancją i z pewnością nadadzą prestiżu reklamowanej marce. Oprócz tego są bardzo trwałe i nie ulegają przedwczesnemu zużyciu. Na takie długopisy, wzór przeważnie nanoszony jest metodą grawerowania, alternatywą jest również tampodruk.
  • Długopisy plastikowe z nadrukiem – gadżety reklamowe cieszące się dużą popularnością ze względu na lekkość konstrukcji, stosunkowo dobrą trwałość, a przy tym niską cenę. Długopisy z nadrukiem wykonane z plastiku dają wiele możliwości, jeśli chodzi o tworzenie wzoru na ich powierzchni. Najczęściej stosowanymi technikami druku są: tampodruk, sitodruk jednokolorowy lub wielokolorowy oraz naklejki polimerowe.
  • Długopisy papierowe z nadrukiem – jak na razie najmniej popularne długopisy reklamowe, które jednak w ostatnich latach budzą coraz większe zainteresowanie. Są to gadżety reklamowe idealne dla firm, które chcą być uznawane za troszczące się o środowisko. W tym przypadku wzór jest nanoszony metodą tampodruku jednokolorowego, wielokolorowego lub sitodruku jednokolorowego.

Wysoka skuteczność i niski koszt reklamy

Nie ma wątpliwości, że długopisy mogą skutecznie promować markę bez konieczności ponoszenia przez przedsiębiorstwo wysokich kosztów. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni materiał i właściwą metodę nadruku, a może okazać się, że końcowy produkt będzie prezentował się bardzo atrakcyjnie i nie obciąży nadmiernie budżetu reklamującej się firmy.

Warto dodać, że gadżety tego typu mogą być wykorzystywane jako długopisy wyborcze, stanowiące materiały promocyjne kandydatów ubiegających się o ważne stanowiska polityczne. Niezależnie od przeznaczenia takich produktów, należy przede wszystkim stawiać na wysoką jakość. W przypadku rozdawania długopisów, które źle piszą, są niewygodne w użyciu lub szybko się psują, osiągany przez nie efekt może być odwrotny od zamierzonego. Warto więc dobrze przemyśleć wybór konkretnego rodzaju długopisów promocyjnych z nadrukami.