nauka języków obcych

Znajomość języków obcych jest pożądana. Ułatwia komunikację z obcokrajowcami, pomaga w znalezieniu lepszej pracy. Nauka wymaga determinacji i cierpliwości. Oto ranking najłatwiejszych języków świata.

Angielski

Jeden z najpopularniejszych. To głównie nim posługujemy się na wyjazdach, spotkaniach biznesowych. Jeśli próbujemy się porozumieć z obcokrajowcami, to zwykle zaczynamy w tym języku. Uczą się go niemal wszędzie, pełni funkcję języka międzynarodowego. Każdego dnia jesteśmy nim zasypywani. Mnóstwo reklam, piosenek sprawia, że słowa same zapadają w pamięć. Nie ma tutaj miejsca na skomplikowaną gramatykę, rzeczowniki nie posiadają rodzajów. Zdecydowanie najlepszy do nauki.

Francuski

Podobnie jak angielski, francuski jest bardzo popularny. To język urzędowy aż w 28 krajach. Dlatego nie ma obaw, że może się nam nie przydać. Na uwagę zasługuje fakt, że ma wiele wspólnego z angielskim. Jeśli już nauczymy się jednego, to z drugim będzie łatwiej. Specjaliści twierdzą, że przyswojenie każdego kolejnego języka jest zawsze łatwiejsze. Kiedy opanujemy te dwa, kolej na hiszpański.

hiszpania

Hiszpański

Uznawany za łatwy do nauki, głównie dlatego, że większość słów pisze się tak samo, jak czyta. Kształtował się z języka łacińskiego i arabskiego. Gramatyka również nie przysparza większych problemów. Poza Hiszpanią używa się go np. w Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Panamie czy Kostaryce.
Wybór metody nauki zależy od nas. Możemy iść do szkoły językowej lub spróbować samemu z pomocą różnych materiałów.