woda do firmy

Woda do firmy to aktualnie obowiązek nałożony przez państwo na pracodawcę. Musi on zapewnić dostęp pracownikowi do czystej pitnej wody. Ilość jednak nie jest określona. Zazwyczaj pracodawca sam dopasowuje zapas wody do profilu wykonywanej pracy. Pracownicy budowy wykonują pracę fizyczną, przez co potrzebują większą ilość wody. Podwładni znajdujący się w klimatyzowanym biurze spożywają mniejsze ilości wody. Podstawą jest jednak nieograniczony dostęp do wody mineralnej.

Jak zaopatrzyć pracownika w wodę

Często stosowanym rozwiązaniem jest wprowadzenie dyspozytora wody pitnej na korytarzu. Każdy pracownik może podejść i napełnić kubek czystą wodą. Niestety jest to dość problematyczne, ponieważ kilku pracowników stojących przy dyspozytorze powoduje niepotrzebne kolejki. Ponadto kubek z wodą łatwo rozlać na komputer. Podobnie ma się sytuacja z pracownikami pracującymi na budowie. Ciężko przemieszczać się z kubkiem wody po rusztowaniu. Najlepszym, więc rozwiązaniem jest butelkowana woda, którą każdy pracownik może położyć zakręconą na biurku. Podobnie na budowie. Woda w butelce się nie rozleje i z łatwością można ją przemieszczać razem ze sobą.

woda do firmy

W celu zapewnienia stałej dostawy wody do firmy najlepiej podpisać umowę na dostarczanie wody ze sprawdzoną firmą. Wtedy zyskujemy pewność, że nie zabraknie butelek naszym podwładnym. Przy większych dostawach można również liczyć na rabaty, które obniżą koszty. Stałe, mniejsze i częste dostawy wody są również lepsze od kilku dużych. Nadmiar wody może zalegać w magazynie, co przekłada się na jej świeżość. Mniejsze dostawy szybciej będą spożytkowane i zastąpione nowymi.

Jaki rodzaj wody wybrać

Wód butelkowanych jest mnóstwo. Najlepiej jest zamówić odpowiednią ilość butelek wody gazowanej i niegazowanej. Dzięki temu pracownik ma zawsze wybór. Można również wybrać wody nasycone różnymi pierwiastkami takimi jak sód czy potas. Tym sposobem zadbamy o zdrowie naszych podwładnych, co przełoży się na ich wydajność oraz efektywność wykonywanych obowiązków.