polecane wycieraczki samochodowe

Kierowcy często bagatelizują kwestię konserwacji tak niepozornych elementów, jak wycieraczki samochodowe. Jednak nie dbając o nie dostatecznie, narażamy się na poważne niebezpieczeństwo. Jeżeli nie troszczymy się o stan wycieraczek, możemy być pewni, że ulegną szybszemu zużyciu i przestaną działać prawidłowo. Ponadto, niezadbane mogą również zniszczyć szybę, poprzez jej zarysowanie.

Czyszczenie szyb i wycieraczek

Nawet najlepsze, polecane wycieraczki samochodowe nie są w stanie odprowadzić wszystkich zanieczyszczeń. Część z nich osiada na gumkach. Mowa tu o kurzu, piasku, a także pyle, którego najwięcej jest w powietrzu miejskim. Wszystkie wymienione cząsteczki nie tylko upośledzają pracę wycieraczek, ale również rysują szybę. Można tego uniknąć w bardzo prosty sposób, raz na jakiś czas czyszcząc wycieraczki. Nie należy również zapominać o regularnym myciu szyby. Niewątpliwie jest to mniejszy wysiłek niż jej wymiana.

polecane wycieraczki samochodowe

Prawidłowe użytkowanie wycieraczek

Wielu osobom w tym miejscu pewnie nasunie się pytanie, czy możliwe jest w ogóle nieprawidłowe użytkowanie wycieraczek. Okazuje się jednak, że jak najbardziej. Pierwszym, podstawowym błędem popełnianym przez kierowców, jest uruchamianie ich mimo nagrzania szyby. Gorąca szyba powoduje o wiele szybsze ścieranie się gumy. Ponadto, w skrajnych sytuacjach może doprowadzić nawet do złamania wycieraczki z powodu zbyt dużej siły tarcia. Dlatego też w upały, przed uruchomieniem wycieraczek należy użyć spryskiwaczy. Zagrożenie istnieje jednak również przy zupełnie przeciwnych warunkach atmosferycznych. Wycieraczki mogą ulec zniekształceniu również z powodu zmrożenia szyby. Zatem zimą, zanim ruszymy w drogę, powinniśmy koniecznie zeskrobać cząsteczki lodu z szyby.

Jak jeszcze wydłużyć żywotność wycieraczek?

Najprostszym sposobem na zapewnienie długiej sprawności wycieraczek jest zakup solidnych elementów. Wybierając wysokiej jakości, polecane wycieraczki samochodowe możemy być spokojniejsi o wytrzymałość ich gumek, jak i całej konstrukcji. Jeżeli chodzi o niewymienione powyżej zalecenia dotyczące użytkowania i konserwacji wycieraczek, przede wszystkim należy wskazać na kontrolę układu spryskiwania. Koniecznie trzeba dbać o wysoką jakość płynu do spryskiwaczy oraz jego świeżość. Przeterminowany płyn traci bowiem swoje właściwości. Ponadto, tylko najlepsze płyny są odporne na działanie skrajnych temperatur powietrza. Trzeba również pamiętać o regularnych przeglądach spryskiwaczy, aby mieć pewność, że nie odmówią nagle posłuszeństwa.