Marki niszowych perfum

Perfumy niszowe to zapachy najwyższej klasy. Łączą w sobie nietypowe akordy. Ze względu na swoją oryginalność nie są zapachami dla każdego. Docenią je prawdziwi koneserzy. Ekskluzywność perfum niszowych wynika nie tylko z ich zapachu, ale i trudnej dostępności. Zazwyczaj można zakupić je tylko w dobrych perfumeriach internetowych i stacjonarnych. Produktów, jakich marek szukać chcąc kupić niszowe perfumy?

Czym są perfumy niszowe?

Perfumy niszowe to te o oryginalnym zapachu. Ich kompozycje podobają się tylko nielicznym. Zapach perfum niszowych wyróżnia z tłumu, zadziwia, nieraz szokuje. To, dlatego niewiele osób po nie sięga. Nie wszyscy chcą bowiem pachnieć pomidorami, zapachem kościoła czy wędzonej szynki. Ci, którzy marzą o tym, aby wyróżnić się zapachem, powinni odwiedzić stronę https://www.perfumeria.pl/collections/perfumy-zapachy-niszowe. Perfumy niszowe, które są na niej dostępne zadziwią i zachwycą woniami. Zazwyczaj oryginalne zapachy tworzone są przez znane i stare domy perfumeryjne, które na stworzenie nietypowego zapachu poświęciły lata. Jakie marki proponują zapachy niszowe?

Montale

Jest to perfumeria Pierra Montale. Znana jest z zapachów orientalnych i mocnych. Perfumy przez Montale tworzone są z najlepszych i naturalnych składników. Marka stawia przede wszystkim na akordy drzewne m.in. drzewa sandałowego, cedru i agaru. Drzewne akordy sprawiają, że perfumy wyróżniają się dużą trwałością i projekcją. Te niszowe perfumy można poznać po charakterystycznym opakowaniu- aluminiowym flakonie.

Montale

Na początek warto wypróbować Montale Honey Oud. Jest to niebanalny zapach, który łączy agar z kwiatami, paczulą, cynamonem, skórą i waniliną. Zapach jest lekko słodki i ciężki.

Serge Lutens

Marka Serge Lutens powstała w 2000 roku. Stworzone przez nią perfumy zostały wielokrotnie nagrodzone nagrodą Fifi Award. Najpopularniejszą pozycją tego domu perfumeryjnego jest Ambre Sultan. Zawierają one nuty kolendry, drzewo sandałowe, paczulę, bursztyn, oregano i wanilię. Zapach ten najlepiej spisze się w zestawieniu z garniturem, a także wieczorowymi kreacjami. Ta woda perfumowana zaliczana jest do zapachów unisex.

Escentric Molecules

Niszowych perfum można szukać również w niemieckim domu perfumeryjnym Escentric Molecules. Tworzy on zapachy oparte na zaawansowanych technologiach. Stworzone pachnidła zawierają m.in. syntetyczny składnik, który wyczuwalny jest jako zapach drzewny i bursztynowy.

Escentric Molecules

Creed

Creed jest jednym z najstarszych domów perfumeryjnych. Powstał w 1760 roku. Jej założycielem jest James Henry. Z perfum tej marki korzysta m.in. rodzina Windsorów, politycy, muzycy, aktorzy. Obecnie marka do wytwarzania pachnideł używa starych metod destylacji. Jednym z kultowych zapachów jest Aventus. Inspirowane są one życiem Bonapartego. Zapach ten to mieszanka owocowo-drzewna.