Singapur

Co roku pojawia się lista najbardziej pożądanych do odwiedzenia miejsc na świecie. Rankingi tworzone są na podstawie prowadzonych badań, opinii publicznej, a także nawet na podstawie wyszukiwań z wyszukiwarek internetowych. W ten sposób przewiduje się, w jakie miejsca najchętniej będziemy chcieli jechać w danym roku. Oczywiście cele podróży wybierane są również pod wpływem różnych innych trendów. W roku 2019 bardzo popularne będą kierunki typu Seattle, Singapur czy Perth.

Seattle

To miasto w stanie Waszyngton, które co roku odwiedzane jest przez miliony turytów. To tu kręcono kultowe filmy i seriale, takie jak „Twin Peaks”czy „Przystanek Alaska”. Miasto słynie z wielu atrakcji jak np. Space Needle (mająca 184 metry wieża widokowa), Muzeum Popkultury, czy piękny park. To tu powstał pierwszy, historyczny Starbucks.

Singapur

To miejsce, o którym marzy wielu z nas. Planując wycieczkę do Azji, nie możemy pominąć Singapuru. Jego nazwa wywodzi się od słów Singa Pura, które oznaczają: Miasto Lwa. Zaś Merlion to wymyślony symbol miasta: wielka głowa lwa z tułowiem ryby, który nawiązuje do rybackiej historii tego miasta. Będąc tu, nie możemy nie skosztować tak znanego owocu, jakim jest durian. To swego rodzaju znak tego miasta.

most w Perth

Perth

To miasto położne w Australii, słynące z zabytkowego centrum miasta.
Warto też zajrzeć na historyczną uliczkę znaną jako London Court, która pełna jest sklepików. Warto również przejść się nad wodę do Elizabeth Quay, która jest bardzo znaną kolebką tutejszej rozrywki. Znajdziemy tam mnóstwo restauracji i barów.