Łóżka do sypialni

Sypialnia to najbardziej osobiste miejsce w całym domu, dlatego powinna być urządzona zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Mimo że nie pełni funkcji reprezentatywnej, to jej wystrój ma ogromne znaczenie dla Twojego komfortu. Pomieszczenie musi stwarzać odpowiednie warunki do wypoczynku, a za to w dużej mierze odpowiada łóżko. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, aby wybrać dla siebie idealny model!

Rozmiar łóżka do sypialni

Pierwszym etapem poszukiwań powinno być określenie parametrów mebla. Chodzi tu nie tylko o dostępną przestrzeń w pokoju, ale także rozmiar powierzchni spania.  We współczesnych kolekcjach meblowych znajdziesz łóżka do sypialni nawet o niestandardowych gabarytach. Większość dostępnych modeli występuje jednak w kilku najpopularniejszych rozmiarach, które dzielą się na:

  • łóżka jednoosobowe – 90×200, 120×200,
  • łóżka dwuosobowe –140×200, 160×200, 180×200.

O ile szerokość konstrukcji jest kwestią indywidualną i w dużej mierze zależy od liczby użytkowników, to optymalna długość dla osoby dorosłej nie powinna być mniejsza niż 200 cm.

Łóżko do sypialni

Konstrukcja łóżka do sypialni

Wybierając mebel, należy również zwracać uwagę na rodzaj konstrukcji oraz funkcjonalność. To szczególnie istotne w przypadku niewielkich pomieszczeń, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. W tym przypadku producenci mebli mają sporo do zaoferowania, gdyż oprócz klasycznych łózek na prostym stelażu, znajdziesz również projekty uzupełnione o dodatkowe udogodnienia.

Ciekawą propozycję stanowią łózka do sypialni z wyciąganą szuflada pod stelażem. Może ona służyć jako pojemnik na pościel lub schowek na bieliznę czy osobiste akcesoria. Najbardziej funkcjonalne modele mają w dolnej części konstrukcji ukryty system kilku schowków, co ułatwia segregację przedmiotów i utrzymanie porządku w pomieszczeniu.

W przypadku łóżka do sypialni dziecięcej lub młodzieżowej dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w model rozbudowany o szafkę i biurko. Taki zestaw sprawdzi się nawet w niewielkim pokoju, a przy tym pozwoli Ci zaoszczędzić na kupnie poszczególnych elementów wyposażenia osobno.

Design łóżka do sypialni

Sypialnia jest miejscem, gdzie możesz sobie pozwolić na sporą dowolność podczas doboru mebli i dodatków. Mimo to warto zadbać o spójną aranżację, gdyż chaotycznie urządzona przestrzeń może Ci przeszkadzać w wypoczynku i utrudniać wyciszenie się przed snem. Wybierając łóżko do sypialni, zwróć uwagę, aby pasowało stylistycznie do pozostałego wyposażenia oraz kolorystyki wnętrza. W kolekcjach meblowych są dostępne zarówno nowoczesne projekty o prostym, minimalistycznym wzornictwie, jak i designerskie modele o nietypowym wykończeniu. Znalezienie odpowiedniego łóżka do sypialni nie powinno stanowić więc problemu.