Bydgoszcz

Są w Polsce miejsca, o których wielu z nas nie ma pojęcia. Często decydujemy się na zwiedzanie dalekich krajów, podczas gdy w naszym rodowitym miejscu czeka na nas dość sporo atrakcji. W jakie zakątki warto się wybrać? O to nasze wskazówki.

Piramidy w Polsce

Nie wszyscy wiedzą, ale piramidy są w Polsce. Możliwe, iż są one nawet starsze od tych wybudowanych w Egipcie. Piramidy w Polsce są perełką dla osób interesujących się historią. Na Kujawach, bo właśnie o tym regionie mowa znajdują się „Polskie Piramidy”. Najprawdopodobniej są to grobowce polskich władców. Składają się one wielkich głazów. Możliwe, iż są to pierwsi władcy Kujaw.

Muzeum Mydła i Historii Brudu

W Polsce znajduje się również wiele niepopularnych muzeów jak np. Muzeum Kapsla. W Bydgoszczy znajduje się jedno z takich muzeów – Muzeum Mydła i Historii Brudu. Muzeum Brudu wyjątkowe miejsce, w którym można cofnąć się do czasów PRL-u i zobaczyć, jak nasze babcie korzystały z toalety. Np. zobaczymy tam tarę do prania ubrań, nowocześniejsza „franię” czyli jedną z pierwszych pralek oraz prawdziwe szare mydła stosowane do higieny po dzień dzisiejszy. Muzeum Brudu możliwa również stworzenie własnego mydła na pamiątkę.

Kaplica Czaszek

Znajduje się w województwie dolnośląskim w Kudowie Zdrój. To Kaplica Barokowa, gdzie ściany pokryte są z czaszek i kości ludzkich, pochodzących z ofiar wojennych i osób chorych pogrążonych epidemią. Jest to dość specyficzne miejsce do zwiedzenia. Można dostrzec tam kości po postrzale kul czy źle zrośniętą kość kończyny dolnej.