wentylator kuchenny

Tradycyjne wentylatory kuchenne, czy też okapy, odciągi powietrza instalujemy po to, aby pozbyć się brzydkich zapachów podczas gotowania i zminimalizować ich rozprzestrzenianie się po całym domu.

O ile w zaciszu domowym nie musimy się tak bardzo przejmować tym, że w piątek cały dom pachnie smażoną rybą, a kiedy indziej unosi się aromat smażonej cebuli, o tyle w lokalu gastronomicznym, który odwiedza mnóstwo osób, a każdego dnia gotuje się najróżniejsze potrawy, nie można pozwolić sobie na to, aby kuchenne zapachy dominowały w całej knajpie. Oczywiście dobra restauracja czy bistro, w którym od progu pachnie smacznym jedzeniem, ma swój urok i jest to wręcz mile widziane, jednak aromat smacznego dania, to jedno, a mieszanka kuchennych zapachów, która jeszcze po wyjściu z lokalu na długo pozostaje na ubraniu i we włosach, to już mniej pożądana „atrakcja”

Wentylacja w gastronomii – czym powinien charakteryzować się sprawny system wentylacji?

Właściciele lokali gastronomicznych bezapelacyjne powinni już na etapie projektowania i urządzania zadbać o zaprojektowanie i wykonanie odpowiedniego systemu wentylacji. Tylko skuteczna cyrkulacja powietrza zagwarantuje pozbycie się dużej ilości pary wodnej powstałej podczas gotowania, a także różnorodnych zapachów i tłuszczy unoszących się w powietrzu, a także dostarczenie odpowiedniej ilości czystego, świeżego powietrza. Podstawowym urządzeniem, którego nie może zabraknąć w kuchni, jest wentylator kuchenny, o parametrach dostosowanych do wymogów lokalu gastronomicznego.

wentylator kuchenny

Profesjonalne wentylatory kuchenne wyciągowe umożliwiają szybkie odprowadzanie dużej ilości dymu, gorącej pary oraz zapachów powstałych w trakcie gotowania. Wielkość oraz moc wentylatora dla gastronomii należy dobrać od wielkości pomieszczenia, w jakim będzie pracował, tak aby jego wydajność była optymalna i pozwoliła na sprawne oczyszczanie i odświeżanie powietrza w kuchni.