dziewczyny na politechnice

Rynek pracy z każdym rokiem ewoluuje. Pozycja pracowników zaciera się. Granica pomiędzy stanowiskami, które są skierowane wyłącznie dla kobiet, lub wyłącznie dla mężczyzn nie jest już tak oczywista. Również wiele szkół (politechnik) zachęca młode panie, by wybierały kierunki, które do tej pory kojarzone były z męskimi kierunkami. Dlaczego warto się tą kwestią zainteresować? O to odpowiedź. Zapraszam poniżej.

Dziewczyny na politechnice

Z aktualnych danych wynika, iż na politechnikach studiuje z każdym rokiem coraz więcej dziewczyn. Młode panie chętnie wybierają kierunki, które w przyszłości zagwarantują im techniczne stanowiska związane np. z architekturą, chemią, biotechnologią, elektrotechniką, mechatroniką, automatyką, mechaniką i budową maszyn. Te zawody gwarantują im nie tylko szybki rozwój i całkiem dobre zarobki. Te dziedziny w ostatnim czasie bardzo szybko rozwijają się w Polsce i gwarantują nowe i szerokie możliwości. Dzięki temu pozycja pracowników w dużych firmach coraz bardziej się wyrównuje. Panie posiadają taką samą wiedzę, doświadczenie i możliwości jak panowie.

rynek pracy w Polsce

Pracodawcy stawiają na młode, wykwalifikowane techniczne kobiety

Pracodawcy chętnie na etapie studiów interesują się już młodymi osobami, które studiują techniczne kierunki. Dzięki czemu, dziewczyny na politechnice już w trakcie nauki, pracują w dużych i prestiżowych firmach, w których zdobywają praktyczną wiedzę i doświadczenie. Techniczne stanowiska nie tylko umożliwiają doskonałe warunki pracy ale i rozwój naukowy. Wiele pań decyduje się również na kontynuowanie kariery naukowej.