wypożyczalnia laptopów

Każdy przedsiębiorca wie, że aby zaistnieć na targach handlowych, musi poświęcić wiele czasu i pieniędzy na przygotowanie swojego stanowiska. Niezbędny jest wybór właściwego projektu marketingowego, odpowiednich nośników reklamy oraz samych treści promocyjnych. Jednak nie mniej ważne jest dopilnowanie kwestii technicznych, dotyczących sprzętu IT niezbędnego podczas targów.

Po co komputery na targach?

W zasadzie przy każdym stanowisku na targach handlowych obecne są komputery. Czasem jest ich kilka, a czasem kilkanaście, w zależności od wielkości wydarzenia oraz samego stoiska, jak również branży, w jakiej działa dana firma. Dlaczego wypożyczalnia laptopów największe zyski notuje podczas odbywania się dużych targów handlowych? Do czego na stoiskach wykorzystuje się sprzęt IT? Główne  zastosowania są trzy:

  • obsługa stoiska – komputer jest niezbędny, aby możliwa była kontrola funkcjonowania całego stoiska. Zwłaszcza w przypadku dużych stanowisk,  przy których jednocześnie pracuje kilka osób, laptop z odpowiednim oprogramowaniem jest absolutnie niezbędny.
  • prezentacja oferty – laptopy podczas targów wykorzystywane są również do prezentacji firmy oraz jej oferty. Może się to odbywać na dwa sposoby – poprzez podłączenie komputera do rzutnika lub udostępnienie odwiedzającym ekranów komputerów.
  • umożliwienie skorzystania z usługi – komputery można wykorzystać nie tylko po to, aby pokazać ofertę, ale też w celu umożliwienia wypróbowania danej usługi. Dotyczy to firm, które swoją działalność prowadzą w sieci. Mowa tutaj choćby o portalach internetowych, czy twórcach gier. Funkcję te czasami lepiej niż laptopy pełnią tablety.
wypożyczalnia laptopów

Instalacja sprzętu

Przed podpisaniem umowy wynajmu sprzętu warto upewnić się, że dana wypożyczalnia laptopów pomaga w instalacji sprzętu na stanowisku targowym. Należy bowiem pamiętać, że zwykle wynajem laptopów nie jest wystarczający, potrzebne są też tablety, rzutnik, czy routery. Ponadto, koniecznością może się okazać utworzenie sieci LAN w celu synchronizacji pracy całego sprzętu oraz wszystkich osób obsługujących dane stanowisko.