jak tanio podróżować

Chyba każdy z nas lubi podróżować. Każdy ma na to swoje sposoby, które umożliwiają nam wyjazdy za rozsądne pieniądze. Aby zwiedzić jak najwięcej miejsc, trzeba podróżować w miarę możliwie za niewielkie pieniądze. Jak tanio podróżować?

Tanie przejazdy

Podróżując w większej grupie osób jakimkolwiek środkiem transportu, można obniżyć koszty przejazdu. Podróż własnym samochodem także ma swoje plusy. Samochód może też pełnić funkcję kuchni, czy sypialni. Warto zwrócić uwagę na aplikacje, dzięki którym możemy znaleźć wspólne przejazdy w autach prywatnych osób, które jadą akurat na tej trasie. Do swojego samochodu również możemy zabrać pasażerów, którzy obniżą koszty wyjazdu. Przydatne jest także bieżące przeglądanie różnych ofert last minute, by za ich pomocą złapać świetną okazję. Niektóre linie lotnicze z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem sprzedają bilety w atrakcyjnych cenach, które rozchodzą się jak świeże bułeczki. Gdy będziemy już na miejscu warto postawić na lokalny transport. Choć czasami bywa to ryzykowne, z pewnością może dostarczyć wrażeń, a przede wszystkim spełnić pragnienie podróżowania za grosze.

tania podróż

Niedrogie jedzenie

Warto postawić na jedzenie w lokalnych knajpach, gdzie ceny mogą być dużo niższe, a jedzenie lepsze. Przy dłuższym pobycie dla kilku osób opłaca się robić zakupy w lokalnych marketach i dzięki temu zaoszczędzić sporo na jedzeniu. Własna kuchenka także obniży nam koszty wyżywienia.

Tanie noclegi

Podczas wyprawy, która nie ma być droga zawsze starajmy się zamieniać hotele na tańsze noclegi typu hostel, a jeśli to możliwe, darmowe noclegi. Przespać się można praktycznie wszędzie: w samochodzie, namiocie albo i pod gołym niebem. Warto zwrócić uwagę na Couchsurfing – portal, na którym ludzie w innych krajach oferują darmowe noclegi.

Zwiedzaj świat tanim kosztem

Warto szukać okazji i przyjąć niekonwencjonalne rozwiązania. Tak naprawdę nieważny jest nasz stan finansowy, ale chęć do podróżowania, które wcale nie musi być drogie.