Krym

Krym to jedno z popularniejszym miejsc odwiedzanych przez turystów. Jest to miejsce pełne wspaniałej architektury oraz pięknych krajobrazów. Bardzo ciekawa jest także historia Krymu. Nie można oczywiście zapomnieć, że jest to miejsce, które gwarantuje odwiedzającym piękną pogodę i ciepłe morze. Co zatem naprawdę warto na Krymie zobaczyć?

Dlaczego warto pojechać na Krym? Przede wszystkim są to tanie wakacje umożliwiające odpoczynek w otoczeniu niezwykle pięknych miejsc. Oto niektóre z nich.

Nowy Świat

Jest to jeden z najbardziej znanych kurortów położonych nad Morzem Czarnym. To co w szczególności charakteryzuje to miejsce to wspaniałe krajobrazy oraz bardzo dobry klimat. W miejscu tym znajduje się też bardzo dużo plaż, co sprawia, że turyści nie muszą narzekać na ścisk.

Pałac Woroncowa

Krym to miejsce, które umożliwia bardzo łatwe przemieszczanie się. Dzięki temu po dniu spędzonym na plaży można pojechać zobaczyć wspaniały Pałac Woroncowa. Znajduje się on w miejscowości Ałupka. Budynek ten powstał w XIX wieku i stanowi przepiękną budowlę neogotycką z elementami architektury indyjskiej. Urlop na Krymie nie musi zatem oznaczać tylko odpoczynku nad morzem, ale także umożliwia zwiedzenie ciekawych zabytków.

Pałac Woroncowa

Szczyt Aj-Petri

Będąc na Krymie nie można nie zobaczyć szczytu Aj-Petri. To jeden z największych szczytów Gór Krymskich. Łatwe przemieszczanie się na szczyt umożliwia kolejka linowa. Zdobywając Aj-Petri nie można zapomnieć o nakryciu głowy, gdyż jest to niezwykle wietrzne miejsce.

Urlop na Krymie to nie tylko możliwość wypoczynku, ale także zobaczenia wspaniałych miejsc i budowli. Jest to bowiem połączenie typowego odpoczynku nad morzem z możliwością zwiedzenia różnego rodzaju zabytków architektonicznych. Co ważne, pobyt na Krymie to naprawdę tanie wakacje. Zwłaszcza w porównaniu z kurortami na południu Europy.