minilasy

Aktualnie, coraz więcej społeczeństwa chce żyć bardziej eko i w zgodzie z naturą. Ograniczamy śmieci, przestajemy korzystać z plastików, przerabiamy stare ubrania oraz stare meble a w swoich ogórkach posiadamy owoce i warzywa bez chemii. Ekologia to trend, który warto stosować i pielęgnować. Co więc możemy zrobić, by żyło nam się lepiej i zdrowiej? O to nasze wskazówki.

Nie kupujmy tylu ubrań

Wiele osób przynajmniej raz w miesiącu kupuje ubrania w centrach handlowych, które zalegają przez długie miesiące (a nawet lata) w szafach. Czy warto? A może spróbować poprzerabiać stare ubrania? Lub wymienić się nimi z przyjaciółmi czy znajomymi?

Przerabiaj meble

Wielu fanatyków meblowych nie uznaje wyrzucania, starych zniszczonych mebli na śmietnik. I słusznie. Z każdego takiego produktu, można wyczarować arcydzieło. Wystarczą odpowiednie środki i odrobina inwencji (zaczerpnięta z magazynów wnętrzarskich, blogów wnętrzarskich lub internetu). Stare meble można przemalować, podarować im nowe uchwyty lub pozmieniać na dowolny sposób. Dzięki czemu stworzymy oryginalne sprzęty, które będą stylowe i niepowtarzalne oraz zaoszczędzimy sporą kwotę na nowych meblach.

stare meble

Domowe minilasy

Domowe minilasy to trend, który będzie królował w 2019 roku. Mech, drzewka, kwiaty a nawet zioła zamknięte w szklanych słoiczkach lub dużych szklanych wazonach to prawdziwy hit w każdym domu. Dzięki temu nasz dom będzie pachniał świeżo o każdej porze roku a my będziemy zawsze bliżej natury. To również doskonały prezent dla bliskich na każdą okazję.