sprzątanie

Choć zapewne dla większości z nas sprzątanie i porządkowanie domu czy mieszkania, a nawet ogrodu lub garażu, to tylko przykry obowiązek, to nawet na umilenie sprzątania znalazło się kilka sposobów. Kiedy do sprzątania podejdziemy zadaniowo, a do tego w jakiś sposób umilimy sobie ten czas, to cały proces sprzątania pójdzie nam sprawniej, a my będziemy mniej sfrustrowani.

Dobre przygotowanie do sprzątania

Podstawą jest dobre przygotowanie do sprzątania. Tu należy pomyśleć zarówno o profesjonalnych środkach do sprzątania (dzięki którym efekt będzie dużo lepszy i bardziej zauważalny), jak i o odpowiednich narzędziach. Dobry odkurzacz (najlepiej ten przenośny i lekki), dobrej jakości ścierki i miotełki to połowa sukcesu. Do tego wygodny strój i wydaje się, że nie pozostaje nam już nic innego, jak oddanie się kilku godzinom uciążliwego sprzątania. Jednak myśląc o sprzątaniu i dobrym przygotowaniu powinniśmy też pomyśleć np. o muzyce.

przyjemne sprzątanie

Porządki z muzyką

Porządki z muzyką to czas na swego rodzaju relaks. Kiedy w ciągu dnia nie mamy chwili na słuchanie ulubionej muzyki, to doskonałym rozwiązaniem będzie słuchanie jej w trakcie porządków. Porządki z muzyką to może być czas tylko dla nas, muzyka pozwoli nam zapomnieć o przykrym obowiązku, jakim jest sam proces sprzątania, bo zatracenie się w ulubionej nucie sprawi, że porządki będą dużo szybsze i na pewno przyjemniejsze. Tak więc, kiedy następnym razem będziemy brać się za sprzątanie, pierwszą czynnością, jaką powinniśmy zrobić, będzie włączenie ulubionej płyty.