podwozia do modeli

Podwozia do modeli to elementy, bez których nie da się zbudować żadnego, trwałego modelu. Od jakości podwozia zależy wytrzymałość i stabilność całej konstrukcji – ta część spaja i podtrzymuje, jest fundamentem modelu.

Podwozia do modeli – rodzaje

Podwozia do modeli zbudowane są z kilku elementów. Głównym jest zwykle drut, wykonany najczęściej z wysokiej jakości stali, do którego dołączone są komponenty potrzebne do zamocowania podwozia w modelu. W zależności od wybranego podwozia należą do nich m.in.:

  • plastikowe złączki,
  • śruby,
  • podkładki,
  • wkręty,
  • łoża i ich blokady,
  • sprężyny.

W sklepie dostępne są podwozia główne, przednie pojedyncze, przednie podwójne i ogonowe z kółkiem. Zakup kompleksowego zestawu podwozia z osprzętem ułatwia jego zamontowanie.

podwozia do modeli

Jak wybrać odpowiednie podwozie do modelu?

Wybrane podwozie musi stabilizować konstrukcję całego modelu, dlatego samo w sobie powinno być wykonane z materiału odpornego na odkształcenia i zniszczenia, np. stali, drewna lub plastiku. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jakość, ale również parametry podwozia, np. grubość drutu, wysokość i długość całej konstrukcji lub odległość od sprężyny do osi koła. Nie bez znaczenia jest też waga całego zestawu – niska waga nie obciąża dodatkowo całej konstrukcji, co pozwala na zastosowanie innych, cięższych elementów konstrukcyjnych.

W naszym sklepie oferujemy praktyczne zestawy podwozi do modeli, przeznaczone do samodzielnego montażu. Podwozia dostępne są w atrakcyjnych, niskich cenach.