tanie loty

Odkąd tanie linie pojawiły się na światowych trasach, podróżowanie stało się prostsze i wygodniejsze. Nie jest problemem przedostać się na drugi konie świata. Samoloty stały się nowoczesnymi „autobusami” a konkurencja wśród przewoźników sprawia, iż loty są tańsze. Wiele firm lotniczych prześciga się w programach lojalnościowych, które pomagają nam klientom zbić cenę do niewielkich rozmiarów. Dalekie podróże są więc na wyciągnięcie reki a świat staje przed nami otworem. Warto z tej możliwości korzystać.

Tanie loty

Przez tanie loty społeczeństwo zyskało możliwość odwiedzenia wielu krajów i miast za grosze. Możemy odkrywać nowe kontynenty, kultury oraz poznawać osoby bez przygotowywania się na takie wyjazdy miesiącami. Świat stał się bardziej dostępny a wyjazd na zakupy do np. Londynu możliwy jest już Poznania za 39 zł w dwie strony lub zjedzenie ulubionej pizzy w Wenecji. Wiele osób korzysta z promocji oferowanych przez tanie loty i chętnie korzysta z wycieczek weekendowych na Maltę, Majorkę, Mediolanu, Pragi czy Paryża.

wymiana domów

Couchsurfing

Tanie loty powodują, iż z roku na roku rozwinął się couchsurfing, czyli serwis polegający na wymianie się noclegami. Tzn., oferujemy osobie podróżującej nocleg w naszym domu i my również możemy w z zamian wybrać się do obcej osoby i skorzystać z takiego noclegu (niezależnie w jakim kraju i w jakim mieście). Taki nocleg jest zupełnie darmowy. Dzięki temu oszczędzamy na hotelach czy hostelach oraz mamy możliwość poznać kulturę i miejsce oczami tubylca.