malowanie

Odświeżenie ścian w domu samodzielnie – co warto wiedzieć?

Malowanie ścian wydaje się być być mało skomplikowaną czynnością, którą teoretycznie każdy może wykonać bez problemu. By jednak to zrobić, trzeba odpowiednio przygotować materiały potrzebne do malowania – farby, podłoże i materiały wykończeniowe. Co należy wiedzieć o tej czynności, by efekty były zadowalające?

Podłoże pod farbę – jak je przygotować?

Okazuje się, że przygotowanie podłoża na położenie farby strukturalnej wcale nie jest trudne. Farby strukturalne mają to do siebie, że nadają się do praktycznie każdego rodzaju ścian, i nie wymagają wcześniejszego przygotowania powierzchni, by móc zostać sukcesywnie położone. Podłoże pod farby strukturalne najlepiej jednak przemyć wodą z mydłem i wytrzeć do sucha, by uniknąć przebarwień bądź smug po malowaniu.

Co dalej?

malowanie ścian

Kiedy powyższe kroki są już wykonane, warto skupić się na materiałach wykończeniowych, takich jak wałki do malowania, szpachle, wiaderko, które są niezbędne do poprawnego wykonania malowania. Materiały wykończeniowe są oczywiście zależne od tego, jakie malowanie zamierzamy wykonać, jednak dla laików zestaw wymieniony wyżej powinien całkowicie wystarczyć. Najważniejsze jest zatem tylko to, by podłoże pod farby strukturalne zostało odpowiednio przemyte ciepłą wodą, a także przygotowane zostały materiały niezbędne do rozrobienia i nakładania farby. To powinno nam w zupełności wystarczyć, by ładnie, równo i bez żadnych skaz pomalować swoje ściany bez fachowej pomocy specjalistów. Nie jest to wcale tak trudne jak mogło by się wydawać, wystarczy nieco chęci i dokładności!