walentynki

Czy prezenty walentynkowe muszą być przewidywalne? W żadnym wypadku. Klasyczne podarunki, jak róża, kartka walentynkowa, maskotka czy biżuteria, z pewnością ucieszą ukochaną osobę, czasem jednak warto zaproponować coś mniej konwencjonalnego. Choćby szalony wypad do miejsca, które wygląda, jakby zostało stworzone specjalnie dla par, które pragną okazać sobie uczucie.

Wyspa dla zakochanych pod greckim niebem

Więcej niż jeden skrawek lądu na świecie pretenduje do tej obiecującej romantyczną przygodę nazwy. Znajdziemy wśród nich wulkaniczną Santorini, z jej malowniczymi budynkami, których biel fascynująco kontrastuje z błękitem morza i nieba. Mówi się tak również o greckiej Cameo, na którą dotrzeć można przez Laganas na Zakynthos, by spędzić parę chwil w ukrytej przed wzrokiem ludzi zatoczce pomiędzy stromymi skałami.

Walentynkowe zwyczaje na świecie, związane z tymi miejscami, wspaniale urozmaicą szczególną wyprawę we dwoje. Wprawdzie luty na Santorini należy do najzimniejszych miesięcy w roku, nie powinno to jednak zniechęcać par, które pragną z okazji Walentynek zanurzyć się w magii tego miejsca

wyspa zakochanych

Wyspa dla zakochanych – miłość zapisana w krajobrazie

Chorwacka wysepka Galešnjak zasłużyła na przydomek „Wyspa dla zakochanych” ze względu na specyficzne ukształtowanie terenu, przypominające dwa ogromne serca. Choć miejsce to ma prywatnego właściciela, można je odwiedzić podczas raz dziennie organizowanych wycieczek, lub wynająć tam przestrzeń, by zorganizować kolację lub nawet zaręczyny.

Również Walia może się pochwalić miejscem, które kojarzy się z miłości. Patronką zachwycającej Ynys Llanddwyn, położonej przy zachodnim wybrzeżu Anglesey, jest święta z 5 wieku, Dwynwen, stanowiąca swoisty lokalny odpowiednik świętego Walentego. Na jej przykładzie łatwo dostrzec, jak zróżnicowane bywają walentynkowe zwyczaje na świecie. Warto zagłębić się w fascynujące legendy otaczające tę święta i jej związki z patronatem nad zakochanymi.