gniazda podłogowe Legrand

W pracy czy też w domu używamy coraz więcej urządzeń elektronicznych. W tym celu potrzebujemy większej ilości gniazd zasilania. Zwłaszcza biura, hale magazynowe muszą być odpowiednio wyposażone. Doskonałym rozwiązaniem okazują się puszki podłogowe, które umieszczane są w dowolnym miejscu, w zależności np. od rozplanowanych stanowisk pracy. Najczęściej są one montowane w podłogach podniesionych (technicznych), które znajdują się kilka lub kilkanaście centymetrów nad wylewką.

Różne modele puszek podłogowych

W sklepie puszki podłogowe.pl można zakupić różne modele floorboxów, są tutaj min. propozycje podłogowe do parkietu. Są one zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej. Na pokrywie umieszczony jest np. parkiet, czy też panele, płytki, wykładzina, w zależności od tego czym pokryta jest powierzchnia. Puszki podłogowe floorbox są bardzo użytecznymi elementami obudowy instalacji elektrycznej. W ich wnętrzu umieszczane są rozgałęźniki, akcesoria specjalne np. gniazda podłogowe Legrand, posiadające również wejścia USB, czy ładowarkę.

Bardzo wiele zalet posiadają puszki podłogowe do podług betonowych. Dzięki nim można schować w podłodze gniazda zasilania oraz mediów np. HDMI, Audio, SAT, VGA, LAN, USB, a także dodatkowe okablowanie. Jest to niezwykle funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie. Wiele modeli stwarza możliwość zainstalowania nawet 12 różnych gniazd, taka opcja dobrze sprawdza się w biurach. Większość puszek wykonana jest ze stali nierdzewnej, czy też mosiądzu.

puszka podłogowa floorbox

Można także zakupić wersje plastikowe, które wzmocnione są metalowymi elementami. To one zapewniają trwałość tych propozycji. Plastikowe puszki podłogowe są uniwersalne, umieszcza się je bowiem w  różnych rodzajach podłóg np. anhydrytowej, czy betonowej, takiej jak szlichta cementowa. Co do form jakie przybierają, są to propozycje prostokątne, kwadratowe oraz okrągłe.  W ofercie znajdują się wszystkie elementy zawarte w zestawie montażowym, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania puszki.

Propozycje do zadań specjalnych

Modele do zadań specjalnych, to puszki hermetyczne, które są przeznaczone do montażu na zewnątrz, jak również wewnątrz budynków. Chronią one gniazda zasilania przed zalaniem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Ukryte w  nich instalacje elektryczne są  w pełni bezpieczne. Zazwyczaj puszki są wyposażone  w gniazda multimedialne, niskoprądowe oraz gniazda siłowe. Kolejnym polecanym modelem, są gniazda hermetyczne z klapką ip44, które montuje się  w miejscach o podwyższonej wilgotności.