mlekomat

Automaty z mlekiem szturmem zdobywają kolejne miasta. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie jest coraz popularniejsze wśród mieszkańców miast i choć może większość z nas jeszcze o nich nie słyszała, to w najbliższym czasie na pewno się to zmieni. Dzięki automatyzacji mamy dostęp do świeżego mleka.

Mleko prosto od krowy w środku miasta?

Automaty z mlekiem określane mianem mlekomatów, to automaty dostarczające nam świeże mleko (mleko prosto od krowy). Świeże mleko dostępne w sprzedaży musi spełniać bardzo surowe wymagania higieniczne. Dlatego też mleko prosto od krowy jest w mleczarni obowiązkowo poddawane różnym procesom w celu przedłużenia jego terminu przydatności. Niestety, ale procesy te nie pozostają bez wpływu na wartość odżywczą mleka. Kiedy wiec społeczeństwo uświadomiło sobie, że mleko przetworzone i o długim terminie ważności (UHT) nie jest tak cenne, jak to świeże mleko prosto od krowy, zaczęto zastanawiać się, jak można dostarczyć świeże mleko do miast. I właśnie dzięki takim rozważaniom powstały mlekomaty. W mlekomacie możemy kupić świeże mleko, które również spełnia wszystkie normy, jednak jego ważność jest dużo krótsza niż mleka przetworzonego. W ten sposób, mlekomaty zawojowały świat i są niezwykle popularnym biznesem również w Polsce.

świeże mleko od krowy

Obsługa mlekomatów

Automaty z mlekiem są bardzo proste w obsłudze. By kupić mleko, można przyjść ze swoim naczyniem lub kupić je na miejscu za symboliczną kwotę. Na ten moment możemy zakupić butelki plastikowe, jednak już wkrótce mają być dostępne także butelki szklane, co doskonale wpłynie na ochronę nie tylko zdrowia, ale i środowiska.