zbilansowana dieta

Trend szczupłej sylwetki towarzyszy nam już od bardzo dawna. Wiele osób dąży do tego, by wpisać się w dzisiejsze kanony piękna, jednakże zapominają o podstawowych rzeczach.

Zbilansowana dieta.

Wymyślne diety cieszą się zazwyczaj największą popularnością. Niestety najczęściej także nie przynoszą pożądanych rezultatów. Osoby, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy muszą wiedzieć, że zbilansowana dieta oraz gęstość odżywcza produktów mają kluczowe znaczenie. Szukamy specjalnych diet, wykluczamy produkty z menu, kupujemy różne owoce egzotyczne w nadziei, że zapewni nam to szczupłą sylwetkę. Zapominamy, że najzdrowsze są lokalne produkty. Powinniśmy wybierać sezonowe oraz świeże warzywa i owoce. Klimat i miejsce uprawy mają decydujące znaczenie, gdyż produkty naturalnie występującej o danej porze roku zawierają najwięcej minerałów i witamin. Owoce egzotyczne muszą natomiast pokonać setki kilometrów, by do nas dotrzeć. Najczęściej są zrywane, kiedy nie są jeszcze w pełni dojrzałe, by przetrwały wielogodzinny/dniowy transport. Odbija się to na ich jakości oraz zawartości składników odżywczych.

egoztyczne owoce

Czy gęstość odżywcza ma znaczenia?

Wiele osób odchudzających się zwraca uwagę jedynie na kaloryczność posiłków. Okazuje się, że to właśnie gęstość odżywcza ma większe znaczenie. Jest to informacja o tym, ile mikroskładników zawiera dany produkt. Ważne, by zbilansowana dieta opierała się na dostarczaniu odpowiedniej ilości minerałów i witamin. Owoce egzotyczne nie mogą nawet konkurować w tym z sezonowymi oraz lokalnymi owocami.