czarne mydło

Przedwiośnie to dobry czas na zastosowanie różnych zabiegów kosmetycznych, które sprawią, że w ciepłe dni nasza skóra będzie świeża, promienna i zdrowa. Kobiety kochają naturalne kosmetyki, które mogą stosować same w domu i które gwarantują szybkie i sprawdzone efekty. Ostatnio dużym zainteresowaniem wśród blogerek i fanów naturalnej pielęgnacji cieszy się czarne mydło. Co warto o nim wiedzieć? Zapraszam poniżej.

Co to jest czarne mydło?

Czarne mydło posiada gumowatą konsystencję i dość specyficzny (wędzony) zapach. W jego skład wchodzi mieszanka klasycznej oliwy wraz z pastą z czarnych oliwek. Takie mydło kupimy w słoiczkach lub specjalnych pojemnikach w sklepach z eko produktami lub naturalnymi kosmetykami. Mycie naturalne składniki i dobra pielęgnacja to klucz do zdrowej i promiennej cery.

naturalne kosmetyki

Właściwości

Czarne mydło oprócz naturalnych właściwości myjących działa na przebarwienia skóry oraz przyczynia się do niwelowania zmarszczek. Wiele pań traktuje je jako peeling enzymatyczny, który doskonale i dogłębnie oczyszcza skórę, a także umożliwia jej zmiękczenie i nawilżenie. Taki peeling enzymatyczny powinien stosowany być kilka razy w tygodniu. Jego celem są przede wszystkim: poprawa wyglądu naszej skóry, uzyskanie młodego wyglądu, rozjaśnienie przebarwienia skóry, czy redukcja drobnych zmarszczek.

Jak często je stosować?

Czarne mydło można stosować zarówno w codziennej pielęgnacji jak i np. 3 razy w tygodniu. Aktualnie bardzo modne jest twarzy mycie naturalne składniki. Czarne mydło dzięki takim składnikom jest bezpieczne dla naszej skóry.

Czy jest to skuteczny kosmetyk? Te osoby, które wypróbowały czarne mydło – zgodnie twierdzą, że tak. Warto spróbować na własnej skórze czarnego mydła, gdyż jest to naturalny i zdrowy kosmetyk, który może w bezpieczny sposób pomóc naszej cerze. Usuwa przebarwienia skóry, a przy zastosowaniu jako peeling enzymatyczny ( np. 2 razy w tygodniu) wpłynie na cerę jak profesjonalny zabieg u specjalisty.