sposoby parzenia kawy

Kawa to napój, bez którego nasze społeczeństwo nie mogłoby istnieć. Dla jednych picie kawy to poranny rytuał, bez którego nie mogą sobie wyobrazić udanego dnia, dla innych konieczność, bez której się nie obudzą. Jedni cenią kawę za smak, inni za pobudzające właściwości. Część z nas pije kawę sporadycznie, uważając ten rytuał za swego rodzaju nagrodę.

Różne metody parzenia kawy

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów kawy, sposobów jej serwowania i metod parzenia. Bardzo popularnym sposobem jest tzw. przelewowe parzenie kawy. W metodzie tej wykorzystuje się (jak sama nazwa wskazuje) przelewanie gorącej wody przez kawę.
I choć taki sposób parzenia kawy nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu, bo można to zrobić bez dodatkowych kosztów, standardowym, domowym sposobem, czyli po prostu przelewając wodę przez kawę w papierowym filtrze, to rynek oczywiście wymyślił kilka produktów, które pomagają nam przy takim zaparzaniu.

ekspres przelewowy

Ekspres przelewowy czy dripper do kawy

W celu przelewowego parzenia kawy wykorzystuje się np. bardzo popularny ekspres przelewowy lub urządzenie znane jako dripper do kawy. Dripper do kawy jest niezwykle praktycznym i prostym urządzeniem, które swoim kształtem przypomina filiżankę. Dripper umożliwia parzenie kawy metodą przelewową bezpośrednio do naszego ulubionego kubka, filiżanki czy szklanki. Dripper o większych rozmiarach pozwala też na zaparzenie kawy bezpośrednio do dzbanka, dzięki czemu możemy cieszyć się jej smakiem nawet w większym gronie. Ekspres przelewowy działa na podobnej zasadzie, przy czym cały proces parzenia kawy jest zautomatyzowany.